Výkup zubního zlata

Bez přečtení tohoto článku raději zubní zlato ani neprodávejte! V tomto článku si řekneme, co vám pomůže, abyste nebyli okradeni při prodeji zlata. Díky našim postřehům spíše dostanete za zlato více peněz.

Zubní zlato – kvalita nebo odpad?

Zlato, které se v minulosti používalo na výrobu zlatých zubů, mnohdy dosahuje mnohdy výtečných kvalit. Ve výkupní praxi je možné narazit dokonce i na zubní zlato, které dosahuje 22 karátů. Pokud Vám tedy bude překupník chtít namlouvat, že všechno zubní zlato je šunt, za který Vám může dát pár korun, nevěřte mu a raději jděte někam jinam, kde provedou odborné zkontrolování ryzosti zlata, na jehož základě Vám budou moci sdělit, kolik skutečně za Vaše zlato můžete získat peněz.

Jak se měří ryzost zlata?

Pro ověření ryzosti zlata bývá nutné celý předmět nejprve roztavit, aby se ověřilo, že se v něm například nenachází nějaká levná výplň. Je to ochrana výkupců zlata, aby neprodělali, a je zpravidla nutné se s tím smířit. Následně by měl zlatník ověřit kvalitu zlata pomocí spektrometru. Více se podrobností se dočtete v našem článku, zaměřeném na to, jak se nenechat okrást při výkupu zlata.

Odstranění nečistot ze zlatých zubů

S případnými nečistotami na zlatých zubech si nemusíte dělat starosti. Zpravidla pro jejich odstranění postačí roztavení zlata. To obvykle výkupci zlata udělají tak jako tak, takže Vy se nejspíše vůbec nemusíte zabývat. Zlato jednoduše zanesete k ověřenému zlatníkovi nebo jen odborníkovi na výkup zlata a ten by si již měl se vším souvisejícím rád poradit.